Mozgasd meg az agyad egy kis kreatív ötletért!

Az írásgyakorlatok segíthetnek abban, hogy kreatív maradj akkor is, ha épp úgy érzed, nincs több új ötlet a fejedben. Pár perc kell csak ezekre a gyakorlatokra, mégis meglepő módon hatékonyan hívnak elő újabb ötleteket.

 36646454_ml.jpg

Először is, távolodj el a megszokott helyedtől, ahol mindig írni szoktál. Az, hogy megváltoztatod a környezetedet, felébreszti az agyadat, új perspektívát ad és keresni kezded az új élményeket. Elmehetsz egy kávézóba, kiülhetsz a parkba - bár most kicsit hideg van hozzá - vagy elég az is, ha csak a lakásban egy másik szobában ülsz le a gépeddel. Ha pedig megvan az új helyed, akkor máris belevághatsz a következő írásgyakorlatokba, hogy felfrissítsd a kreativitásodat.

  1. Csinálj valami kreatívat az íráson kívül.

Sok írónak van kreatív hobbija az íráson kívül, mert így kapnak friss energiát az új ötletekhez. Ha épp egy bekezdéssel bajlódsz, úgy érzed, sehogy sem sikerül jól megírni, akkor csinálj valamilyen más kreatív dolgot. Kezdj el festeni valamit. Fogj egy fényképezőgépet és fotózz. Zenélj, horgolj, színezz, faragj, mindegy mi az, csak szenteld ennek a tevékenységnek a teljes figyelmed. Így az agyadban elindulhat felszabadultan a megoldáskeresés, hogy erőlködés nélkül a legjobbat hozd ki magadból.

 

  1. Írd le a saját világodat.

Ahhoz, hogy egy világot létrehozz papíron, aprólékosan életre kell hívnod a hangulatát, szereplőit és leírni a környezetet úgy, hogy az másoknak is elképzelhető legyen. Kezdd a szereplők nevével, hozz létre egy közösséget, ami teljesen új számukra, majd koncentrálj arra, hogy ezt az új helyet bemutasd minél részletesebben. Azzal, hogy gyakorlod a leírást, csak jót teszel a stílusodnak.

 

  1. 7x7x7

Válaszd ki a könyvespolcodról jobbról a hetedik könyvet. Üsd fel bárhol és írd ki az adott oldalon lévő hetedik mondatot. Írj egy bekezdést - minimum hét mondatot - úgy, hogy ezzel a mondattal kezded. Néha a kreativitásnak csak egy kis lökés kell, egy kevés rendszer, ezzel a gyakorlattal ezt a kis lökést adod meg magadnak.

 

  1. Meséld el a történeteidet.

A könyv története akkor a leghitelesebb, ha saját tapasztalaton alapul. Még akkor is, ha horror sztorit írsz, aminek nincs köze a valósághoz, alapjaiban kell legyen olyan szál, amiben otthonosan mozogsz. Hogy gyakorold a valóság leírását, vesd papírra a saját életed történeteit. Írj az első csókodról. Vagy az első napról az iskolában, amire emlékszel. Meséld el a kedvenc eseményedet az elmúlt egy évből. De lehet teljesen jelentéktelen történet is, mint a tegnapi fura figura a zöldségesnél, aki szagolgatta a paradicsomokat. Gyakran az hívja elő a legjobb ötleteket, amikor leírod a már jól ismert történeteidet, amiket az élet írt.

 

A bejegyzés trackback címe:

https://szerzoikonyvkiadas.blog.hu/api/trackback/id/tr9412102231

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

süti beállítások módosítása